Kielce duben 2010

Projektové setkání v Polsku ve městě Kielce, kde se nachází naše partnerská škola se uskutečnilo za účasti učitelů a žáků ve dnech 12. - 15. dubna 2010.

První den byl v cestovních duchu. Z České republiky vyjela skupina studentů a učitelů v dopoledních hodinách. Do Kielce jsme dorazili v podvečer. Čekalo nás velmi milé uvítání, ale rovněž i spousta úkolů souvisejících s tvorbou projektu. Program a exkurze, které pro nás byli připraveny se nám moc líbily.

Druhý den nás čekala projektová schůzka, připravená naší partnerskou školou Zespol szkol mechanicznych w Kielcach. Cílem schůzky bylo řešení výrazů alternativních i obnovitelných zdrojů energie. Polská škola nám rovněž představila i konstrukční návrh i řešení slunečního kolektoru. Byla to schůzka plná diskusí, připomínek, ale přinesla požadovaný efekt. Po skončení se celá skupina odebrala na prohlídku samotného města. Navštívili jsme muzeum historie Kielc - 100 lat muzealnictwa kieleckiego 1908-2008. Muzeum historie působí od roku 2006, shromažďuje dokumentaci historie města od středověku po současnost. Naše další cesty vedly po nejrůznějších zajímavostech. Tentokrát to bylo velmi smutné a truchlící město. Byla uctívána památka zesnulého prezidenta Lecha Kaczyńskego a polské delegace, která letěla uctít památku obětí Katyňského masakru.

Třetí den byl ve víru exkurzí. Ráno jsme vyjeli do PGE elektrocieplownii Kielce, která je největší energetickou společností v Polsku. Měli jsme možnost vzhlédnout zpracování biomasy. Nachází se severozápadně od města přibližně na 100, 6 ha. Odpoledne naše cesta vedla do sanatoria "Wlókniarz", využívající solární panely. V tomto sanatoriu se léčí nemoci pohybového aparátu, zejména revmatických chorob.

Čtvrtý den jsme měli organizační schůzku, rozloučili jsme se a vyrazili cestou k domovu.

 

Fotogalerie

/album/fotogalerie1/img-0586-jpg/ /album/fotogalerie1/img-0587-jpg/ /album/fotogalerie1/img-0607-jpg/ /album/fotogalerie1/img-0632-jpg/ /album/fotogalerie1/img-0633-jpg/ /album/fotogalerie1/img-0635-jpg/ /album/fotogalerie1/img-0659-jpg/ /album/fotogalerie1/img-0666-jpg/ /album/fotogalerie1/img-0672-jpg/ /album/fotogalerie1/img-0682-jpg/